Zararlı Backlink Nasıl Temizlenir?

SEO çalışmalarının en önemli parçalarından biri,  backlink olarak bilinen geri bağlantılardır. Web sitesi için alınan bağlantıların (linklerin) kaliteli ve organik olması Google ve diğer arama motorları için oldukça değerlidir.

Zararlı Backlink = Google tarafından organik olarak görülmeyen türdeki çalışmalarla elde edilen veya kötü niyetli kişiler tarafından zararlı sitelerden, web sitenize yönlendirilen backlink türüdür.

Yanlış kurulan veya denetimi yapılmayan link inşası Google’dan ceza almanıza bile sebep olabilmektedir. Backlink çalışmalarınızı doğru bir şekilde yapıyor olsanız da, düzenli aralıklarda zararlı bağlantıları tespit ve temizleme işlemlerini gerçekleştirmelisiniz.

Zararlı backlink temizleme işlemini alanında uzman olan bireylere yaptırmanız veyahut bu işlemi yapmadan evvel konuya hakim olacak düzeye ulaşmanız önerilmektedir.

Arama sonuçlarında veya ziyaretçi trafiğinde düşüş yaşayan web sayfaları için uygun fiyat politikası ile Backlink analiz ve reddetme hizmeti sağlıyoruz.

Son zamanlarda ani bir düşüş, otorite kaybı yaşıyorsanız rakipleriniz veya art niyetli kişiler tarafından Anti SEO saldırısı almış olabilirsiniz. Bu SEO Hizmeti sorunlarınıza çözüm olacaktır.

5 Adımda Zararlı Backlink Tespiti Nasıl Yapılır?

Link birden fazla unsur açısından, global araçlardan yardım alınarak incelenir ve bu konuda net bir karar verilebilir.

1-) Organik Backlink Linkin yer aldığı sayfanın niteliksiz olmaması, yapılan çalışmanın organik görünmesini sağlar. Dolayısıyla kalite oranı ve verimlilik de artar. Öte yandan hedef sitenin sizin sitenizle aşağı yukarı aynı konuyu işlemesi de gerekmektedir. Bu noktada Hedef Sitenin Link Çıkışı Sayısı da önemlidir. Çok sayıda siteye link çıkışı yapan sitelerden gelen backlinklerin çoğu Google tarafından yapay çalışma olarak görülmektedir.

2-) Anchor Text (Bağlantı Metni) Bağlantı metni mümkün olduğunca marka adının kendisi olmalıdır. Bunun dışında önemli anahtar kelimeler de kullanılabilir.

3-) Dofollow & Nofollow Linkin dofollow türünde olması, kaliteyi artıran önemli bir faktördür. Ancak uluslarası sosyal ağlardan gelen nofollow bağlantılar da oldukça başarılı sonuçlar verebilmektedir.

4-) Domain (Alan Adı) & Sayfa Otoritesi ve Spam Skoru MOZ’un derecelendirmesi olan DA ve PA spam skoru değerleri, geri bağlantının sahibi olan site hakkında fikir sahibi olmamızı sağlar. Bu tür skorları sorgulamak için bazı araçlardan yardım alabilirsiniz.

5-) Alexa İstatistikleri Alexa Rank olarak adlandırılan unsur bizlere bir web sayfasının ortalama trafiğini, yayın yaptığı ülkede ve dünya çapındaki sıralamalasını gösterir.

Zararlı Backlink Reddetme Hizmetinden Kimler Faydalanmalı?

 • Rakipleri veya kötü niyetli kişiler tarafından Anti-SEO çalışmalarına maruz kalanlar.
 • Organik olmayan link paketlerinden satın alanlar.
 • Google ve diğer arama motorlarında beklenmedik anda sıralama kaybı yaşayanlar.
 • Uzun yıllar boyunca backlink denetimi yapmamış olanlar. (Spam sitelerden gelen, biriken çok sayıda link olabiliyor.)

Zararlı Backlink (Bağlantı) Analizi

Neden Backlink Analizi Hizmeti Almalıyım?

Zararlı bağlantıların (linklerin) tespit edilmesi ve temizlenmesi için backlink analizi hizmeti satın alabilirsiniz. Bu zararlı ve faydasız (spam) linkleri Google Disavow aracı ile reddetmenizi mümkün kılan .TXT uzantılı dosyayı şahsınıza iletiyoruz. Eğer daha önce bu işlemi gerçekleştirmediyseniz yardımcı oluyor, gerekli bilgilendirmeyi sağlıyor veya işlemi biz yapıyoruz.

Ne Tür Sitelerden Link Almalıyım?

Backlink alınan sitenin kategorisi

   • Link gönderen web sayfası sizinle aynı kategoride olmalı. (Tavsiye edilen)
   • Link gönderen web sayfası daha uluslararası ya da bölgesel olabilir.
   • Link gönderen web sayfası ile benzer sektörde olabilirsiniz.
   • Link gönderen web sitesi genel kategoride yayın yapıyor olabilir. (Popüler blog veya forumları, sözlükleri örnek verebiliriz.)

Backlink Paketi Almıştım ve Ceza (ban) Yedim

Serbest çalışanların kullandığı platformlarda satış ilanlarına koyulan backlink paketlerinin birçoğu program ile sağlanmaktadır. Google bu durumdan hiç hoşlanmaz, organik görmez. Bu tür SEO paketleri Google arama motorundan ceza almanıza, ban yemenize sebep olabilir.

Hangi Backlink Araçlarını Kullanıyoruz?

 • SEMrush
 • MOZ
 • Alexa

Size Ne Tür Bilgiler Vermem Gerekiyor?

Sizden istediğimiz tek unsur;

 1. Google Search Console (hesabınızda geçici olarak yetki tanımlanız yeterli olacak. )

Google Sıralamam Ne Zaman Düzelir?

Herhangi bir şekilde zararlı bağlantıları reddetme hizmeti satın almanız gerektiyse, işlemlerin yapılmasının akabinde Google’a yansıması 2-4 hafta arası sürmektedir. Bu süre disavow işlemini sizin gerçekleştirmeniz durumunda da aynıdır.

Zararlı Backlink Temizleme (Disavow)

Zararlı Backlink Temizleme

24-96 Saat Sürer, Tek seferlik ödeme.

Zararlı Bağlantıları Reddetme

₺250 (Taban fiyat)

 • 3+ Backlink Aracı kullanılarak analiz gerçekleştirilir.
 • Zararlı Backlink Tespiti
 • Google Disavow aracı ile reddetme işlemi
 • İşsonu Tam Kapsamlı SEMrush Raporu sunulur
 • HEDİYE: Genel SEO Analizi

Bize Ulaşın  Başa dön tuşu
  Hemen ücretsiz SEO analizi ve teklifi alın, indirim fırsatını kaçırmayın!