Wordpress SEO

WordPress SEO; WordPress alt yapısı ile kurulan internet sitelerinde arama motoru performansını yükseltmek için yapılan optimizasyon çalışmalarının tamamını kapsamaktadır. Web sitenizin Google ve diğer tüm arama motorlarında üst sıralara çıkmasını hedefliyorsanız mutlaka WordPress SEO yöntemlerini uygulamanız gerekir.

Profesyonel Wordpress SEO Çalışması ile web sayfanızı Google ve diğer arama motorları için optimize ederek uçuşa geçirmeye hazırız. Temel Paket Kısa Süreli İndirim İle Sadece 1849 TL! Tam Kapsamlı Paket 4.000 TL!

Wordpress web siteleri SEO konusunda optimize edilmeye oldukça uygundur. SEO için ne kadar desteklenirse o denli verim alınabilen bu sistem ile Google ve diğer tüm arama motorlarından üst düzey verim alınabilmektedir. Wordpress SEO Hizmeti arayışlarınıza alanında uzman SEO Danışmanları ile çözüm sunmaya hazırız.

Wordpress Seo Hizmetleri kategorisinde  SEO Danışmanlığı, Site İçi SEO (On Page SEO)  ve Site Hızı Optimizasyonu şeklinde üç ana başlıkta hizmet sunmaktayız.

Bu gibi hizmetler web sayfanızın otorite kazanmasını, satışlarınızın artmasını ve vakit tasarrufu etmenizi sağlar.

Sık Sorulan Sorular

Wordpress SEO için iyi mi?

Bu sistem arama motorlarının güncel kriterlerine göre dizayn edildiği takdirde, hazır altyapılar arasında SEO performansı açısından adeta göz doldurmaktadır.

WordPress SEO optimizasyonu nasıl yapılır?

WP SEO Optimizasyonu büyük ölçüde kütüphaneden indirilebilen eklentiler üzerinden yapılır. Teknik ayarların bitiminde ise içerik sayfaları ile site içerisindeki arama motoru optimizasyonu işlemleri devam eder.

WordPress SEO eklentisi nedir?

Dünyada en çok kullanılan web site yazılımlarından birincisi olan WP için birçok Wordpress SEO Eklentisi bulunmaktadır. Bunların en bilinenleri Yoast, Rank Math ve All In şeklindedir.

Wordpress SEO Nedir?

WordPress SEO nedir sorusunun yanıtını öğrenmeniz sayfanız için oldukça önemlidir. Wordpress içerik yönetim sisteminin yaygın kullanımının önde gelen sebeplerinden biri de, özünde her birisi yazılım olarak kabul edilen eklentilerin diğer alternatiflerde olduğundan çok daha kolay bir şekilde entegre edilebilmesidir. Aparat olarak niteleyebileceğimiz eklentiler doğru seçildiklerinde Wordpress’i bir SEO makinesine dönüştürebilir.

Eğer Arama Motoru Optimizasyonu hakkında fazla bilginiz yoksa, SEO Nedir? Başlıklı rehberimizi okuyabilirsiniz; dogadijital.com/seo-nedir/

Wordpress SEO Nasıl Yapılır?

Kullanılan yazılım web sitesinin arama motoru kriterlerine göre optimize edilmesi adına çok büyük taşısa da, sunucu özellikleri ve tema seçiminin de büyük etkisi olduğunu bilmek gerekiyor. O yüzden Wordpress SEO Nasıl Yapılır? Sorusunun cevabı birkaç satır ile son bulmaz.

 • Uygun sunucu ile başlayın.
 • Tema seçiminde görselliğe değil performansa odaklanın.
 • Site mimarisi için kullanıcıları dikkate alın.

Wordpress gerek standartları gerek ise bazı eklentileri itibariyle ciddi kaynak kullanımına neden olmaktadır. Dolayısıyla satın alacağınız sunucu veyahut hosting paketi, İşlemci, RAM, SSD, uptime süresi ve konum gibi performansı etkileyen özellikler bakımından yeterli durumda olmalıdır.

Yaygın kullanımı sebebiyle birçok tema seçeneği barındıran bu sistem için, hızlı bir web sitesine sahip olmanız, görüntüsü ile etkileyici olan bir siteye sahip olmanızdan çok daha kıymetlidir. Yavaş açılan bir internet sayfası kullanıcı deneyimini olumsuz etkilemektedir. Bu da dolaylı yoldan SEO’ya zarar verir.

Sitenizin menülerini, butonlarını tasarlarken bir kullanıcının gözünden bakarak, önemli olan unsurları en basit, sade ve anlaşılabilir halleriyle sunmaya çalışın. Örnek vermek gerekirse kurumsal bir siteniz olduğunu düşünelim, insanlar hizmet veya ürün sayfalarınızı görmek isteyeceklerdir. Bunları kolay erişebilecekleri şekilde düzenlemelisiniz. Sadece menüler ve bağlantı yapısı değil, ürün kategorileriniz dahi özenle oluşturulmalı.

Wordpress SEO Çalışmasında Neler Yapılır?

 • Arama Motorlarına Kayıt
 • Anahtar Kelime Analizi (Sektör, Rakip, Firma yönünde)
 • SERP Analizi
 • Meta Etiketler (Meta Başlık, Meta Açıklama) kısmının analiz sonuçlarına uygun olacak biçimde düzenlenmesi
 • XML formatındaki site haritası olarak bilinen Sitemap.xml dosyasının oluşturulması
 • SEO Dostu URL Yapısı (Blog yazıları, ürün, kategori ve etiket sayfaları için)
 • Schema Verileri (Zengin arama sonuçları vb.)
 • Başlık Etiketleri (Heading Tags)
 • Noindex Optimizasyonu ile niteliksiz sayfaların arama sonuçlarına kapatılması
 • Nofollow Optimizasyonu aracılığıyla alakasız dış linklerin saf dışı bırakılması.
 • Bilgi Grafiği (Knowledge Graph) ayarları, dipnot: marka adına önem veren firmalar için çok önemlidir.
 • Yol Haritası (Breadcumb)
 • Kırık link kontrolü ve sonuca göre gerek olursa 301 yönlendirme
 • Site Hızı (Google için Web Vitals Verileri sıralama faktörü haline geldi…)
 • Robots dosyası olarak adlandırılan TXT formatındaki Robots.txt’in oluşturulup düzenlenmesi

Wordpress SEO Hizmeti

Popüler olmasına değindiğimiz bu sisteme dair web hizmetleri de en az kendisi kadar geniş kitlelere yayılıyor. Ancak tabii Wordpress SEO Hizmeti almadan evvel, size yardımcı olacak bireylerin veya oluşumların bilgi düzeyini ve güvenilirliğini de sorgulamalasınız. Çeşitli webmaster & freelancer platformlarda çok düşük fiyatlara sunulan Wordpress SEO Hizmetleri alıcısını kalite yönünde memnun etmemektedir. Bundan mütevellit bu konuda bilinçli olmak gerekiyor. Temeli sağlam atılmayan bir bina, depremlere karşı ne kadar dayanıksız olacak ise, yanlış yapılan SEO çalışmaları da emeklerinize en az doğal afetler kadar zarar verecektir.

Bizden hizmet almaya karar verirseniz, süreç şu şekilde işleyecek;

 • Ücretsiz Ön Analiz Yapılır
 • Teklif Tarafınıza İletilir
 • Ödeme Alınır
 • Sitenizin optimize edilmesi için işlemler başlatılır, hatalar ve eksiklikler giderilir (Yukarıdaki ‘teknikler’ başlığındaki tüm unsurlar dahildir)
 • Teslimat gerçekleştirilir, yapılanlar, gerekçeleri ve tüm detayları ile yazılır ve bunları içeren bir iş sonu raporu sunulur.
 • Çalışma sonuçlandıktan sonraki İlk 5 gün soru veya sorunlarınız için ücretsiz destek verilir.

SEO için neden Wordpress?

SEO için Neden Wordpress? Diye sorduğunuzu duyar gibiyim, bu içerik yönetim sistemi arama motorlarındaki performansınız için diğerlerine göre çok daha kapsamlı özellikler içeriyor.

SEO Dostu Temalar

Yüksek sıralamaların ana bileşenleri yalnızca anahtar kelimeler ve meta veriler değildir, web sayfası tasarımı da aynı derecede önemlidir.
Web sitesi platformunuz için WordPress kullanarak sitenizi SEO için optimize edebilir, SEO dostu bir tema seçebilirsiniz ve Google sayfalarınızı etkili olarak tanıyacaktır.

Kalıcı Bağlantılar

WordPress’te, web sitenizin kalıcı bağlantısını düzenlemek çok kolaydır. Anahtar kelimenizi URL’ye ekleyebilirsiniz.
Bu, kalıcı bağlantınızın yalnızca güzel ve bilgilendirici görünmekle kalmayıp aynı zamanda arama sıralamanıza da yardımcı olabileceği anlamına gelir.

Meta Veriler

Başlıkları ve meta veriler, arama motorlarının sitenizin alaka düzeyini iyileştirir.
Meta veriler, arama motoru tarayıcılarının web sayfalarınızın neyle ilgili olduğunu anlamalarına yardımcı olduğunu söyler.
WordPress’i kullandığınızda Yoast SEO gibi bir eklenti yükleyebilirsiniz. Bu eklenti meta verileri eklemenizi sağlar.

Basit Görüntü Optimizasyonları

WordPress, görsellerinizi daha iyi SEO sıralaması için optimize etmenize olanak tanır.
Kullandığınız her görsel için alternatif metinler oluşturabilir ve anahtar kelimelerinizi arama motoru tarayıcılarından fark edilecek görsel açıklamaları olarak ekleyebilirsiniz.

SEO İçin Wordpress’in avantajları;

 • Alt başlıklan kolay ayarlama
 • Çok fazla ücretsiz tema
 • lçerikleri kolay oluşturma
 • Yeni nesil temaların HTML5 uyumlu olması
 • Kurulumu kolay
 • Mobil uyumlu
 • Kullanılan temaya göre değişse de hızlı
 • Kolay entegrasyonlar

Wordpress SEO Uzmanı Nedir?

Wordpress SEO Uzmanı; Wordpress sistemine her yönüyle hakim, güncel SEO kriterlerini bilen, takip eden ve uygulayan, her iki ana konuda da uzun yıllar iş tecrübesi edinmiş kişilere denir.

Wordpress SEO Uzmanları başta site içi ve site dışı optimizasyon olmak üzere tüm teknik, temel yetkinliklere sahip olmalıdır. Eğer tecrübe, yetenek ve iş referansı gibi konularda size birşey sunamayan birisi size hizmet vermek istiyorsa, oradan hızlı adımlarla uzaklaşmalısınız. Bu sadece cebinizi değil emeklerinizi ve zamanınızı da koruyacaktır.

En İyi Wordpress SEO Eklentisi Hangisidir?

Wordpress SEO eklentileri her kategoriden birçok adet bulunabilmektedir. Fakat önemli olan, kendini kanıtlamış, çok fazla olumsuz yoruma sahip olmayan ve performansı olumsuz etkilemeyen eklentileri tercih etmektir. Sitenizin Wordpress SEO Eklentisi hiç şüphesiz ki, en önemli eklentilerinden biri olacaktır. Bundan ötürü seçim yaparken iyice araştırmalısınız ve size uygun olanını bulmalısınız. Yazının devamında sizler için birkaçını sıraladık.

Unutmayın ki bir eklentiyi yükleyip, etkinleştirmek herşeyin bittiği anlamına gelmez. Özellikle de teknik konularda varlık gösterenleri için… Ayarlar bilen kişiler aracılığıyla dikkatle yapılmalıdır.

Şayet destek alma düşünceniz yoksa elbette gerekli ayarları yapmak için güvenilir kaynakları kullanabilirsiniz, ama rehberlerde gördüğünüz ayarların sitenize uygun olup olmadığını ancak bu alanda uzmanlığı olan bir birey anlayabilir. O yüzden biz size hizmet almanızı tavsiye ederiz, bizden veya gene bu konuda belli bir seviyeye gelen başka bir kişi / kuruluştan…

En Popüler Wordpress SEO Eklentisi; Yoast SEO

Yoast SEO en çok kullanılan Wp SEO Eklentisi. Proje sahibi kuruluşun ilgisi, uzun zamandır varlık göstermesi ve nispeten basit arayüzü ile kullanıcılarının yüzünü güldürüyor. Yoast SEO kurulduktan sonra ilgili ayarların web sayfanıza özel olarak düzenlenmesi şart.

Basit Arayüz ve Kolay Kullanım ile; All in SEO

All In SEO eklentisi hiçbir bilgisi olmayan bireyler tarafından dahi kolayca kurulabilmektedir. Arayüz ve hafif kod yapısı açısından en iyi seo eklentisidir. Ancak kapsam açısından diğerlerinden oldukça geride kalmaktadır. Dolayısıyla profesyonel düzeydeki uzmanlar tarafından nadiren tercih edilmektedir.

En İyi Wordpress SEO Eklentisi Rank Math

Kendisiyle birlikte gelen, tercihe göre aktifleştirilebilen modülleri ve sunduğu özellikler ile en iyi wordpress seo eklentisi Rank Math… Sunucu özellikleriniz yetersiz ise, ağır kod yapısı ile sizin için pek uygun olmayabilir. Birçok özelliğe yer vermesinin dezavantajını da bu şekilde yaşatmaktadır. Doğa Dijital Rank Math kullanan WP sitelerden biridir, ilgili hizmetlerde de müşterilere bu eklenti önerilmektedir. Kapsamlı olması, başlangıç seviyesindeki wordpress kullanıcıları için hata yapmaya açık olmasını da beraberinde getirmektedir. Mutlak suretle profesyoneller tarafından ayarlanmalıdır.

PROFESYONEL DESTEK ALMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURARAK BİZE ULAŞABİLİR, ÜCRETSİZ ANALİZ VE TEKLİF ALABİLİRSİNİZ…  Başa dön tuşu
  Hemen ücretsiz SEO analizi ve teklifi alın, indirim fırsatını kaçırmayın!