Wordpress Güvenlik Hizmeti

Wordpress Güvenlik Hizmeti ile web sitenizi yıkılmayan bir kale haline getirebiliriz.

Wordress günümüzde en çok kullanılan hazır sistemlerin başında geliyor. Çok sayıda eklenti ve tema üretilen bu sistemde güvenlik açıkları da meydana gelebiliyor. Bu tür güvenlik zaafiyetlerinden arınmak için işi bilen birinden güvenlik optimizasyonu hizmeti almanız ileride daha büyük sorunlarla karşılaşmamanız için büyük önem taşıyor.

Güvenlik Optimizasyonu konusu ise bu noktada önem kazanıyor. Çoğu bireysel veya kurumsal oluşum, hacklenme durumu ile karşı karşıya gelmeden evvel Wordpress Güvenlik Hizmeti satın almak istemiyor. Oysa ki bu çalışma, sadece Shell, Virüs bulaşan, DDoS Saldırısı alan veya İndex atılan siteler için değil, bunların meydana gelme riskini ortadan kaldırmak, minimalize etmek için yapılıyor. Ancak Wordpress Güvenlik Hizmeti gerekli olsa da, sunucu bazlı saldırılarda tek başına yeterli olmayabilir.

Wordpress Güvenlik Önlemleri

Wordpress Güvenlik Önlemleri 2022 yılında da web sitesini temel düzeyde veya ileri düzeyde korunaklı hale getirmek isteyen bireylerin araştırdığı konuların başında gelmektedir. Eğer siteniz için güvenlik önlemleri alarak kötü niyetli bireyler ve bilgisayar korsanlarının saldırılarından korunmak istiyorsanız yapabileceklerinizin başında admin paneli giriş bilgilerinin zorluğunu artırmak geliyor.

Wordpress Güvenlik Önlemleri Şunlardır;

 • Warez (nulled) tema ve eklenti kullanmamak
 • Admin Paneli için 2 adımlı doğrulamayı aktif etmek
 • Kullanılmayan tema ve eklentileri kaldırmak
 • Eklentileri güncel tutmak, mümkünse otomatik güncellemeyi aktif hale getirmek
 • Hosting (Barınma) hizmetini güvenilir sağlayıcılardan almak
 • Şifrelerin çalınma riskine karşın, tanınmayan cihazlardan site paneline giriş yapmamak.

Amatör kullanıcıların alabilecekleri önlemler bunlarla sınırlıyken, ileri düzeyde güvenlik önlemleri için profesyonel destek alınmalıdır.

Wordpress Güvenlik Açıkları

Wordpress Güvenlik Açıkları kullanılan bir temadan veyahut eklentiden meydana gelebilmektedir. Bu zaafiyetler genel olarak warez tema ve eklentilerde meydana gelirken, lisanslı tema ve eklentiler için de çeşitli güvenlik açıkları olabilmektedir. Bunlar yayıncı tarafından tespit edilip yeni güncelleme yayınlanmadığı sürece web siteniz tehlike altında olmaya devam eder.

Bu tür kötü durumlarda daha fazla para ve zaman kaybetmemek adına kendi çabalarınızla veya profesyonel yardım alarak wordpress güvenlik zaafiyetlerinden korunmanızı öneriyoruz.

Wordpress Güvenlik Taraması

Wordpress sitenize bulaşan zararlı yazılımların taranması için çeşitli siteler vardır fakat hiçbiri kesin sonuç vermez. Ek olarak bu tür platformlar size sadece sitenizde virüs olup olmadığını belirtir.

Eğer Wordpress Güvenlik Taraması yapmak istiyorsanız bunun için çeşitli eklentilerden veya hizmet verenlerden yardım almalısınız.

Verdiğimiz Wordpress Güvenlik Hizmetlerinde sitenizi shell ve virüs gibi zararlı unsurlar adına tam kapsamlı tarama  ile mercek altına alıyoruz. Öte yandan alınan önlemler sayesinde ilerleyen tarihlerde de bu gibi zararlı şeylerin sitenize bulaşma riskini düşürüyor.

Wordpress Güvenlik Eklentisi

En çok kullanılan hazır sistem olması sebebiyle güvenlik konusunda birçok zaafiyet gösterebilen Wordpress, bu tür zaafiyetlerin tespit edilmesi ve gereken müdahalelerin yapılması için de kaliteli güvenlik eklentilerini içeriyor.

Wordpress Güvenlik Eklentileri bilinçli kişiler tarafından kurulmalı ve ayarları dikkatli bir biçimde yapılmalıdır. Eğer sitede başka bir eklenti ile uyumsuzluk gerçekleşirse bu durumu çözene kadar zamanınızdan ve paranızdan olabilirsiniz.

Wordpress Güvenlik Hizmeti Paketlerimizi inceleyin…

Wordpress Güvenlik Önerileri

Wordpress Güvenlik Önerileri için verilebilecek en iyi tavsiye, profesyonel Wordpress Güvenlik Hizmetlerinden faydalanmanızdır.  Alanında tecrübeli kişiler tarafından yapılan, sitenin bütünlüğünü bozacak herhangi bir faaliyeti içermeyen Güvenlik Paketleri ile Wordpress Güvenlik konusunda profesyonel hizmet alabilirsiniz.

wordpress temel seviye güvenlik ayarları

Wordpress Güvenlik Optimizasyonu hizmetimiz ile web sitenizi kötü niyetli kişilerden koruyun. ₺325

 • Temel Düzeyde Güvenlik Açığı Kontrolü
  Potansiyel risk taşıyan unsurlar adına tespit ve müdahale.
 • Cloudflare Kurulumu ve Ayarları
  Cloudflare DDoS Saldırıları için temel düzeyde koruma sağlar,sitenin IP adresini, whois bilgilerini saklar ve kötü trafiği (spam amaçlı botlar vb.) büyük ölçüde filtreler. SSL Güvenlik Sertifikanız yoksa ücretsiz sağlar. Ücretsiz planında güvenlik dışnıda caching ve bağlantı güçlendirmeye de katkısı vardır.
 • Güvenlik Eklentisi Kurulumu ve Ayarları
  Sitenin işleyişini bozmayacak, tek bir eklenti üzerinden birçok güvenlik açığını kapatıp, olası saldırılar için önlem alabileceğimiz türden bir güvenlik eklentisi kuruyor, ayarlarını yapıyorum.
  Bu eklenti üzerinden yaptığımız ayarlar sonucunda yaygın olarak kullanılan tüm güvenlik açıkları engellenmiş oluyor.
 • Wordpress Admin Paneline Yönelik Güvenlik Önlemleri (wp-admin)
 • Admin panelinin yolunu değiştirme;
 • Brute Force saldırıları engellenmiş olsa bile, açık hedef haline
  gelmemeniz adına panel yolunu kimsenin bilemeyeceği şekilde
  değiştiriyor & gizliyoruz.
 • Brute Force Engelleme
  Şifre deneyici programlar ile yapılan saldırılar sonucunda hem sitenizin işleyişi bozulabilir, hem de program şifrenizi bulursa siteniz tehlikeye girebilir. Bu noktada admin panelinizin yolu bulunsa dahi brute force ataklarını önleyerek şifrenizin kırılmasını engelliyoruz.
 • 2 Adımlı Doğrulamayı Aktif Etme (Google Authenticator) 
  Telefonunuza yüklediğiniz bir uygulama sayesinde, anlık şifreler ile, admin şifreniz ortaya çıksa dahi, telefonunuza erişim olmadıkça panelinize giriş yapılamıyor.
 • Giriş bilgilerine yönelik tavsiyeler
  Zahmetsiz bir şekilde güçlü şifre oluşturma ve dahası.
 • (Tüm İşlemler 2 Eklenti üzerinden yapılır, sitenin işleyişi bozulmaz.)

Bize Ulaşın
24-48 Saat

Wordpress İleri seviye güvenlik ayarları

İleri seviye güvenlik önlemleri ile sitenizi korunaklı bir kale haline getirin, eğer wordpress sitenize virüs bulaştıysa, hacklink mevcutsa temizleyelim.₺550

 • (Temel Paketin tüm özelliklerini içerir.)
 • İleri Düzey Güvenlik Açığı Kontrolü
 • Wordpress sistemli sitenizin tüm dosyalarının kötü amaçlı yazılımlar ve arka kapı (shell) gibi kötü niyetli girişimler adına taranması, tespit edilmeleri durumunda müdahale edilmesi.
 • Kritik Dosyalara Yönelik Sunucu Bazlı Güvenlik Önlemleri
 • Paylaşımlı Hostinglerde barınan siteler aynı sunucudaki başka birsitenin hacklenmesi ile çok rahat bir şekilde hacklenebilmektedir. 
 • .htaccess ve wp-config bazlı düzenlemelerile sunucu kaynaklı saldırılar için güçlü bir önlem alıyoruz. 
 • Ayrıntılı Güvenlik Açığı Kontrolü
 • Sitedeki kritik dosyalarla alakalı ayrıntılı kontrol yapılır. Kritik birihmal görülürse düzeltilir.
 • Hacklink Tespiti & Temizleme
 • Sitenizden başka sitelere, çoğu zaman da uygunsuz sitelere sizdenhabersiz yerleştirilen linklerin tespit edilmesi ve temizlenmesi.
 • Virüs Tespiti ve Temizleme & Shell Tespiti ve Temizleme
  Kötü niyetli kişilerin sitenize arka kapı olarak bıraktığı Shell veya kötü amaçlı yazılımların (iframe virüsleri vb.) temizlenmesi. 
  

Bize Ulaşın

Neden Wordpress Güvenlik Hizmeti Almalıyım?

Temel Paketi satın alırsanız dahi, kötü niyetli kişilerin saldırılarınakarşı potansiyel riskleri ortadan kaldırmış olacaksınız. Örnek olarak:

 • DDoS Saldırıları ile siteye ulaşımı imkansız kılma,
 • ‘Hacked By X’ gibi indexler…
 • Sitenize Hacklink yerleştirilmesiTüm bunlar sitenizin genel SEO Performansına, Google sıralamalarına olumsuz etki eder, bu hizmet ile bu olasılığı minimalize etmiş olursunuz.

Hacklenmeme Garantisi Veriyor Musunuz?

Hayır, ne yazık ki bu mümkün değil. Sunduğumuz Wordpress Güvenlik Hizmetlerinden faydalanan web siteleri bilinen ve sık kullanılan tüm wordpress açıklarından, zayıflıklardan korunur. Ancak hizmet verilen tarihten sonraki wordpress sürümlerinde veyahut eklenti, tema gibi dosyalarda meydana gelebilecek riskler olacaktır. Bu risklerden ötürü saldırı alma ihtimalinin yanı sıra sunucu kaynaklı saldırılar da meydana gelebilmektedir.

Wordpress Siteme Virüs Bulaştı, Ne Yapmalıyım?

Wordpress sitenize virüs bulaşmasının birçok nedeni olabilir fakat en sık karşılaşılan nedenlerden biri Warez (nulled) eklenti ve tema kullanmaktır. Öte yandan admin panelinize yönelik saldırılardan veya bilgisayarınıza bulaşan kötü amaçlı yazılımların web sitenizin şifresini ele vermesi gibi durumlarda da mümkündür. Eğer wordpress sitenize shell veya virüs bulaştıysa endişelenmeyin, işi ehline verin, ve işsonu raporlamasını iletmemizi bekleyin 🙂
Profesyonel çözümlerimiz ile sitenizi kanatlarımız altına alıyoruz…

Profesyonel Wordpress Güvenlik Hizmeti

Kurumsal veya bireysel talepleriniz için Profesyonel Wordpress Güvenlik Hizmeti Satın Almak bir tık kadar uzağınızda! Bize satın almak istediğiniz Wordpress Güvenlik Hizmetleri adına hakkında daha ayrıntılı bilgi vermek için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.

Önemli Not: Legal olmayan web siteleri için çalışma yapmıyoruz.  Başa dön tuşu
  Hemen ücretsiz SEO analizi ve teklifi alın, indirim fırsatını kaçırmayın!