SEO

Holistik SEO Nedir? Nasıl Yapılır? Holistik SEO’nun 5 Avantajı

Holistik kelime anlamı itibariyle bütününün parçalarının uyumlu ve sistematik bir şekilde bir arada hareket etmesi anlamına gelmektedir.

Holistik, yani bütünsel SEO, arama motoru optimizasyonlarının içerdiği öğelerin birbiriyle bağlı olduğunu vurgulayan bir tekniktir.

Klasik SEO çalışmalarından daha yenilikçi ve bütünsel anlamda yürütülür. Site içi ve site dışı tüm SEO çalışmaları kullanıcı odaklıdır ve kullanıcı deneyimi üst düzeyde tutulur.

SEO Danışmanlığı Hizmeti ile bütünsel yaklaşım sergiliyor, sitelerinizi illegal yöntemlerle riske atmıyoruz. İlgili sayfadan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Holistik SEO Nasıl Yapılır?

Site içi ve site dışı tüm faaliyetler arama motorlarının güncel kriterlerine uyumlu bir şekilde, kullanıcı deneyimini en üst düzeyde tutacak şekilde yürütülmelidir.

Peki Holistik SEO Nasıl Yapılır?

  • Backlink çalışmaları olabildiğince organik olmalıdır.
  • Anahtar kelimeler kullanıcılar tarafından ilgi görenler arasından seçilmelidir.
  • İçeriklerin güncel olması ve sosyal medya kitlesi üzerinden nitelikli trafik elde edilmesi de hayati önem taşır.

Holistik SEO’nun Avantajları

Bütünsel yaklaşım yönteminin en büyük katkılarından biri de tamamen doğal bir yol haritasının çizilmesidir. Tam da Google’ın istediği gibi…

  • Kullanıcılarınızla birebir etkileşim sağlarsınız.
  • SEO çalışmalarının sosyal medya ile bir arada yürütülmesi markanıza değer katar.
  • Sitenizi ziyaret edecek olan kullanıcılar hedef kitlenizden oluşur, ürün veya hizmet sunuyorsanız satış yapma olasılığınız artar, içerik sunuyorsanız ise kullanıcı bağlılığı sağlarsınız.
  • Fiyat & performans bakımından geleneksel SEO yöntemlerinden çok daha öndedir.
  • Doğal yöntemler kullanıldığı için herhangi bir risk almanız gerekmez, Google’dan ceza almak gibi kötü durumlarla karşılaşmazsınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu