Dijital Pazarlama

Google Dijital Atölye: ücretsiz dijital eğitim ve sertifika almak

Google Dijital Atölye ile ücretsiz dijital eğitim programından yararlanarak, İşkur ve T.C Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı destekli sertifikasyon programının avantajından yararlanabilirsiniz.

Dijital Atölye’nin tanıtımları Milli Eğitim Bakanlığı ile ortak bir şekilde yürütülmektedir. Bu yüzden daha önce reklamlarına rastlayıp da, Google Dijital Atölye Nedir? Diye düşünmüş olmanız muhtemeldir…

Sertifikasyon programı üzerinden edinebileceğiniz ücretsiz dijital sertifikalar ile LinkedIn profilinizi taçlandırabilirsiniz. Bu sertifikalar Google gibi dünya çapında bir şirket tarafından verildiği için gerek özel sektör, gerek kamu kurumlarında ilgili iş pozisyonlarına başvuru yaparken oldukça önemli bir faktör olarak ön plana çıkmakta ve alan kişilere prestij katmaktadır.

google dijital atolye sertifikasi
Google Dijital Atölye platformundan alınan Dijital Pazarlamanın Temelleri Kursu Sertifikası

Google Dijital Atölye Ne İşe Yarar?

Dijital Pazarlama alanında iş arayışı içerisinde iseniz, Google’un ücretsiz eğitim ağındaki dijital pazarlama eğitimlerinden faydalanmanız önerilir. Genelde bu gibi alanlarda sertifikaya ihtiyaç duyulmadığı zannedilse de, dijital pazarlama uzmanlığınızı kanıtlamanız adına, büyük ölçekli tüm kurumsal firmalar tarafından, işe alımlarda talep edilmektedir.

Google’un sunduğu bu ücretsiz eğitim programında, dijital pazarlama konulu, sertifikasyon içeren eğitim programı öne çıksa da, birçok farklı konuda daha eğitimler yer almaktadır. Bu eğitimler ise, sertifika almanın ötesinde, dijital yeteneklerini geliştirmek isteyen insanların işine yarayacak cinstendir.

Platformun sahibi Google olsa da, dünya çapında saygınlığı olan FutureLearn, Goodwill, OpenClassrooms ve Skillshop gibi online eğitim veren kuruluşlara ait eğitim videoları da bulunmaktadır.

Sertifikasyon programı, başlangıç seviyesinde olanlar için de sunulan içeriklerin zorluk derecesi ve anlaşılabilirliği açısından oldukça idealdir.

Google Dijital Atölye Nasıl Kullanılır?

Google Dijital Atölyeye giriş yapmak için https://learndigital.withgoogle.com/ adresine ulaşılmalıdır. Sayfa üzerindeki seçeneklerden Dijital Pazarlamanın Temelleri adlı kurs seçilmelidir.

Sınavı başarılı olarak tamamlayıp, almaya hak kazandığınız dijital sertifikanızı online platformlarda sergileyebilirsiniz. Bu platformlar LinkedIn ve türevi kariyer sitelerinin özgeçmiş bölümleri olabilir. Öte yandan kişisel bir web siteniz varsa orada da özgeçmiş kısmına iliştirebilirsiniz.

Sertifikasyon programları, sizlere online bir doğrulama bağlantısı verir. Bu bağlantı sayesinde sertifikaları gerçekten aldığınızı kanıtlamanız oldukça kolaydır. Bu yüzden sertifikanıza sosyal medya hesaplarınızda veyahut kişisel web sitenizde gönül rahatlığı ile yer verebilirsiniz.

Google Dijital Pazarlama Eğitimi Nasıl Alınır?

Google Dijital Atölye platformunun sunduğu Google Dijital Pazarlama Eğitimi adresi üzerinden, google hesabınız ile giriş yapıp video eğitim formatındaki derslere katılım gösterilerek alınabilir.

Kurslar ortalama olarak birkaç saat sürmekte olup, kurs bitiminde online sınav yapılmaktadır. Eğer bu sınavlarda %80 başarı sağlayamazsanız, djital pazarlama sertifikası alamazsınız, fakat tekrar sınava girmek mümkün. 24 Saatte bir sınava girme hakkınız bulunmakta.

Bedava olarak edineceğiniz bu belge aynı zamanda Dijital Ajansların iş başvurularında dikkate aldığı bir kriterdir. Konu hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için Dijital Pazarlama Ajansı Nedir? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Google Dijital Atölye Kursları Nelerdir?

Dijital Atölye Kurs İsimleri aşağıda listelenmiştir;

 1. Dijital Pazarlamanın Temelleri
 2. Online bir işletmeniz olsun
 3. Müşterilerin sizi internette bulabildiklerine emin olun
 4. Bir işletmeyi online reklam ile tanıtın
 5. Bir işletmeyi yurtdışına açın
 6. Müşterileriniz ile mobil ortamlarda bağlantı kurun
 7. Bir işletmeyi içerikle tanıtın
 8. Müşterilerinizin ihtiyaçlarını ve online davranışlarını anlayın
 9. Kendinizi tanıtarak özgüveninizi inşa edin
 10. Bir sonraki iş fırsatını kaçırmayın
 11. Kodlamanın temellerini anlayın
 12. İş yerinizde üretkenliği artırın
 13. Makine öğreniminin temellerini anlayın
 14. İşletmenizin online güvenliğini geliştirin
 15. Dijital dengeye giriş
 16. Dijital güvenliğe giriş
 17. Etkili bir şekilde network oluşturma
 18. İşletme iletişimi
 19. Hikaye ve tasarımla iletişim kurun
 20. Topluluk önünde konuşmak
 21. Google ads arama ağı
 22. Google ads görüntülü reklam ağı
 23. Google ads performans ölçme
 24. Alışveriş reklamları
 25. Google ads video

Google Dijital Atölye Sertifikası Nasıl Alınır?

Google Dijital Atölye Sertifikası Almak için eğitimin çevrimiçi olarak sunulduğu platforma giriş yapmanız gerekiyor. ( Google Dijital Atölyeye giriş için https://learndigital.withgoogle.com/ adresi üzerinden sayfaya giriş yapmak gerekmektedir.) Eğitim platformu üzerinde yer alan tüm modüllerin başarıyla tamamlanması şarttır. Videolu içerikler ile öğrendiklerinizi test biçimindeki sınavlar üzerinden test ettiğiniz bu aşama konuyla ilgili olanlar için oldukça eğlenceli geçiyor. Eğitimi tamamladıktan sonra ise final sınavına giriş imkanınız doğar. Google Dijital Atölye aracılığıyla online olarak yapılacak olan final sınavından başarıyla geçen kursiyerlere sertifika verilir. Elde edilen bu sertifika indirilebilir bir formattadır. LinkedIn veya CV’de buna yer vererek iş hayatına, dijital pazarlama alanında yapılmak istenen kariyere katkı sağlaması mümkün olur.

Yazıyı Oylayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Hemen ücretsiz SEO analizi ve teklifi alın, indirim fırsatını kaçırmayın!